Piękno kolarstwa w całej krasie. 30 maja startuje 62. Małopolski Wyścig Górski

Małopolski Wyścig Górski to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie piękno szosowej rywalizacji, triumfu nad słabościami oraz malownicze krajobrazy Małopolski. Warto być częścią tego spektaklu i zauroczyć się kolarskimi zmaganiami.

Piękno kolarstwa w całej krasie. 30 maja startuje 62. Małopolski Wyścig Górski

Co sprawia, że ten wyścig jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim znakomita organizacja, za którą odpowiada Małopolski Związek Kolarski pod kierownictwem dyrektora Marka Kosickiego. Wysoki poziom trudności czeka na kolarzy rywalizujących w czterodniowej rywalizacji. Każdy etap zawiera strome podjazdy, które napinają mięśnie nóg do granic ludzkiej możliwości. Walka o miarowy oddech staje się równie trudna jak pedałowanie na stromiznach sięgających nawet 22%. Zwieńczeniem Wyścigu jest podjazd na Przehybę, szczyt górski Beskidu Sądeckiego.

Podczas prologu, który odbędzie się w Krakowie 30 maja, będzie można przekonać się, że stolica Małopolski ma wiele kolarskich wyzwań do zaoferowania. W piątek 31 maja wielobarwny peleton wystartuje z Koszyc, dawnego królewskiego miasta Korony Królestwa Polskiego, by dojechać do Myślenic, położonych wśród rozlicznych pagórków, wzniesień i podjazdów. Kolarze finiszować będą na stromej górze Chełm. W sobotę 1 czerwca peleton zamelduje się w Mieście Soli – Wieliczce, by po długiej, męczącej walce wpaść na metę w Nowym Targu. Ostatni etap, rozgrywany w niedzielę 2 czerwca, to czas najwyższej próby. To wtedy rozstrzygną się losy czterodniowych zmagań, a na Przehybie dowiemy się, komu zostało najwięcej sił w nogach, by na pierwszym miejscu wjechać na metę.

Wszystkie informacje o Małopolskim Wyścigu Górskim, wraz z fascynującą i szczegółowo spisaną przez Marka Kosickiego historią tych kolarskich zmagań, można znaleźć na stronie tourofmalopolska.eu.

Kolarstwo to sport zespołowy, a organizacja Małopolskiego Wyścigu Górskiego wymaga kooperacji z wieloma partnerami. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu – zarówno małopolskich samorządów, jak i firm – Wyścig może i w tym roku cieszyć swoim pięknem.

Partnerem Głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować