Pierwsze Damy w bibliotece w Przysietnicy

Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda wraz z Małżonką Prezydenta Węgier, Panią Zsuzsanną Nagy odwiedziły Powiatową i Miejsko–Gminną Bibliotekę im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, filia w Przysietnicy.

Pierwsze Damy w bibliotece w Przysietnicy

Spotkanie rozpoczęła wizyta w bibliotece głównej i czytelni. Dyrektor placówki Pani Monika Jackowicz–Nowak przedstawiła historię placówki oraz sposób funkcjonowania.

Powiatowa i Miejsko–Gminna Biblioteka w Starym Sączu, filia w Przysietnicy to placówka edukacyjna, której nadrzędnym celem oprócz udostępniania książek, jest promocja czytelnictwa, zwłaszcza u najmłodszych.

Bardzo się cieszę, że prowadzą Państwo tak dużo programów, które promują czytelnictwo, zwłaszcza wśród najmłodszych. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju młodego człowieka – powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do dyrektor i pracowników placówki.

Jednocześnie Małżonka Prezydenta podziękowała dyrektor biblioteki za włączanie się placówki w akcje promujące czytelnictwo, w tym także ogólnopolskie. Wśród nich jest także „Narodowe Czytanie”, które udział bierze Para Prezydencka.

Dyrektor biblioteki zaprezentowała czytelnię, stanowiska komputerowe, z których na co dzień korzystają goście biblioteki. Czytelnia charakteryzuje się otwartością, nowoczesnym wyglądem oraz komfortem pracy, na który zwróciła uwagę Pierwsza Dama.

Małżonka Prezydenta zaznaczyła, że by promocja czytelnictwa przynosiła jak najlepsze rezultaty, powinno być ono prezentowane w sposób jak najbardziej odpowiedni do obecnych czasów i wymagań młodego pokolenia.

Wizyta w bibliotece zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Pierwszych Dam.

Z okazji Dnia Polsko–Węgierskiego, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przysietnicy zaprezentowały pokaz artystyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność.

Małżonka Prezydenta RP oraz Małżonka Prezydenta Węgier podziwiały dwie grupy przedszkolaków: „Misie” oraz „Pszczółki”.

W części tanecznej, dzieci zaprezentowały: węgierski czardasz oraz poloneza, a także w części śpiewanej: piosenkę „Maszeruje wiosna”.

Bardzo serdecznie Wam dziękuję. Prezentowaliście się wspaniale. Widać po Was, że dużo występujecie, ponieważ na Waszych twarzach, nie było żadnej tremy – powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do najmłodszych.

Dziękując przedszkolakom za występ, Małżonka Prezydenta podkreśliła, że był on idealnym dopełnieniem obchodów Dnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej.

Swoim radosnym i jakże kolorowym występem z pewnością przywołaliście wiosnę – dodała.

Kulminacyjnym momentem wizyty było wspólne rękodzieło. Razem z przedszkolakami Pierwsze Damy wykonały wielkanocne zające.

Źródło: UMSS, fot. Przemysław Keler


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować