„Piknik rodzinny 800+” w Krynicy-Zdroju

Piknik rodzinny 800+ to inicjatywa, która ma na celu promowanie polityki prorodzinnej rządu i integrację społeczną. W Krynicy-Zdroju odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia, która przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów. Na deptaku można było skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak dmuchane zjeżdżalnie, warsztaty plastyczne, gry i zabawy. Nie zabrakło też smacznych regionalnych przysmaków i muzyki.

„Piknik rodzinny 800+” w Krynicy-Zdroju
Chcemy pokazać, że rodzina jest najważniejszą wartością w naszym społeczeństwie i że rząd wspiera ją na różne sposoby. Program 800+ to nie tylko świadczenie finansowe, ale też szereg innych działań, takich jak ulgi podatkowe, programy mieszkaniowe, opieka zdrowotna czy edukacja. Dzięki temu rodzice mogą lepiej realizować swoje plany życiowe i zapewnić dzieciom dobre warunki rozwoju. Zapraszamy wszystkich do udziału w piknikach rodzinnych 800+, które odbywają się w całej Małopolsce. To okazja do wspólnej zabawy, poznania ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń - powiedział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.


Pikniki rodzinne 800+ są organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie i lokalnymi samorządami.


„800+” zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę to kolejny krok w kierunku poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin. Od 1 stycznia 2024 r. każda rodzina otrzymująca świadczenie „500+” na dziecko będzie mogła liczyć na dodatkowe 300 zł miesięcznie. To oznacza, że w ciągu roku każde dziecko dostanie 9600 zł zamiast 6000 zł.


Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że podniesienie kwoty wsparcia jest wyrazem szacunku i uznania dla polskich rodzin, które wychowują przyszłe pokolenia Polaków. Podziękował także rządowi Premiera Mateusza Morawieckiego za realizację programu „Rodzina 500+” i wprowadzenie zmian, które mają na celu zwiększenie dobrobytu społecznego.


Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaznaczył, że program „Rodzina 500+” to nie tylko wsparcie finansowe, ale także okazja do integracji i budowania więzi rodzinnych. W ramach programu organizowane są pikniki rodzinne, na których można się bawić, uczyć i wymieniać doświadczeniami. Dodał, że małopolskie rodziny skorzystały z programu „Rodzina 500+” na ponad 22 mld zł, a liczba objętych wsparciem dzieci wynosi prawie 665 tys.


II wicewojewoda Mateusz Małodziński podsumował, że program „Rodzina 500+” to największa inwestycja w dzieci i młodzież w historii Polski. Podkreślił, że dzięki temu programowi wiele rodzin mogło poprawić swoją sytuację życiową, zapewnić lepszą edukację i rozwój swoim dzieciom oraz spełnić marzenia i plany na przyszłość.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować