Piknik wojskowy w Grybowie

Pikniki wojskowe to doskonała okazja do zapoznania się z życiem i pracą żołnierzy, a także do wyrażenia im szacunku i wdzięczności. W całej Polsce odbywają się takie wydarzenia z okazji Święta Wojska Polskiego, które przyciągają tłumy ludzi. W Grybowie na Nowosądecczyźnie piknik odwiedził II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który podkreślił znaczenie wojska dla bezpieczeństwa kraju.

Piknik wojskowy w Grybowie

Na miejscu można było zobaczyć sprzęt wojskowy, wziąć udział w pokazach i warsztatach, a także spróbować grochówki z kuchni polowej. Nie zabrakło również muzyki i zabawy dla dzieci. Uczniowie klas mundurowych zaprezentowali swoje umiejętności w sztukach walki, a żołnierze pokazali, jak ratować rannych z pola bitwy. Była to również okazja dla tych, którzy chcieliby wstąpić do wojska i poznać warunki służby.


Wojsko to nie tylko broń i mundur, to przede wszystkim ludzie, którzy poświęcają się dla ojczyzny. Dlatego warto im dziękować i wspierać ich działania. Pikniki wojskowe to jedna z form integracji wojska z społeczeństwem, która buduje wzajemne zaufanie i szacunek – powiedział II wicewojewoda Mateusz Małodziński.


Źródło: MUW, fot. Mateusz Książkiewicz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować