Piwniczna-Zdrój: Śmiertelna ofiara nocnego pożaru

Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Piwniczna-Zdrój: Śmiertelna ofiara nocnego pożaru

Dzisiejszej nocy w okolicach godziny 3, zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska oraz OSP Łomnica zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju na ulicę Śmigowskie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń murowanego budynku mieszkalnego. W budynku mogły znajdować się osoby. Jedna mieszkanka przebywała na zewnątrz.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia prądu od budynku, zbudowaniu jednej linii gaśniczej, wprowadzeniu do wnętrza roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizją w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęcia skutecznych działań gaśniczych. Pożar zlokalizowano. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, prowadzone były działania mające na celu oddymienie pomieszczeń.


Podczas prowadzonych działań gaśniczych strażacy odnaleźli w pomieszczeniu, które było objęte pożarem częściowo zwęglone ciało 42 letniego mężczyzny. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga potwierdziła zgon mężczyzny.


Otwarto okna w całym budynku i zastosowano wentylację mechaniczną po czym sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną i miernikami gazowymi, nie stwierdzając zagrożenia.


Źródło: PSP. Fot: OSP KSRG Piwniczna-Zdrój

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować