Pogoda - Sądeckie.pl2

Dzisiaj jest: 02. 03. 2021
Do końca roku: 304 dniPiwniczna-Zdrój. Nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych oficjalnie oddane do użytku

Piwniczna-Zdrój. Nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych oficjalnie oddane do użytku

Wczoraj zostało oficjalnie oddane do użytku nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju. Stary plac z popękanym asfaltem odszedł w przeszłość. Teraz, na poliuretanowej nawierzchni można rozgrywać mecze, a kibice mogą bezpiecznie oglądać sportowe zmagania.

 

Cały czas inwestujemy w infrastrukturę sportową, szczególnie przy szkołach i ośrodkach, w których przebywa dużo dzieci i młodzieży. To kolejne zmodernizowane przez nas boisko. Z kilku nowych obiektów na terenie Powiatu Nowosądeckiego od dłuższego już czasu korzysta młodzież - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Przebudowa boiska przy DWD w Piwnicznej-Zdroju kosztowała ponad 284 tysiące złotych. Powiat otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa” w kwocie 152 tysięcy złotych.

 

Inwestycja obejmowała podniesienie terenu płyty boiska o około metr, wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, budowę chodników z kostki brukowej oraz odwodnienie terenu, wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów. Wokół pojawiły się ławki, trawniki i wyposażenie sportowe. Obiekt ma powierzchnię 362 metrów kwadratowych.

 

Bardzo dziękuję staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu i wicestaroście Antoniemu Koszykowi za przychylność i decyzję o remoncie boiska. To dla dzieci i młodzieży przybywających do nas z całej Polski naprawdę wielka radość. Już dzisiaj będą mogły rozegrać pierwszy mecz. Dziękuję również marszałkowi województwa Witoldowi Kozłowskiemu, który wraz z Zarządem podjął decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji - mówiła Urszula Janusz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju.

 

Źródło: SPNS, Fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować