Piwniczna-Zdrój. Rośnie liczba dzikich wysypisk śmieci. Burmistrz apeluje do mieszkańców

Piwniczna-Zdrój. Rośnie liczba dzikich wysypisk śmieci. Burmistrz apeluje do mieszkańców

W Piwnicznej-Zdroju zwiększyła się liczba "dzikich wysypisk" w lasach, potokach i przydrożnych rowach. Taką informację przekazał burmistrz Dariusz Chorużyk, który zaapelował do mieszkańców, aby dbali wspólnie o porządek i czystość w Gminie.

 

"Z przykrością informuję, że zwiększyła się liczba „dzikich wysypisk” w lasach, potokach i przydrożnych rowach. Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców i właścicieli firm o dbanie o nasze wspólne środowisko.

Jednocześnie przypominam, że funkcjonujący system gospodarowania odpadami zapewnia odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Pozostałe odpady (np. wielkogabarytowe, remontowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny) można przekazywać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizowanego przy MZGKiM ul. Krakowska 26.

Pamiętajmy, że za uprzątnięcie śmieci pozostawionych nielegalnie w miejscach do tego nieprzeznaczonych płacą wszyscy mieszkańcy!

Osoby będące świadkami procederu wyrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych proszone są o poinformowanie o zaistniałej sytuacji Komisariat Policji (18 44 64 077) oraz Urząd Miejski w Piwnicznej – Zdroju (18 44 64 043).

Prawo przewiduje surowe kary za niewłaściwe postępowanie z odpadami sięgające nawet 5 000 zł.

Zadbajmy wspólnie o środowisko i przestrzeń, w której mieszkamy" - czytamy w apelu burmistrza.

 

Źródło: GPZ

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować