Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Pobili 51-letniego mężczyznę, by zdobyć PIN do karty

Pobili 51-letniego mężczyznę, by zdobyć PIN do karty

22 lipca w Gorlicach dwoje młodych mężczyzn podeszło do 51-latka i poprosiło go o pieniądze na alkohol.

 

Mężczyzna zgodził się i po zakupie wspólnie udali się do jednego z zaułków, gdzie mieli spożywać zakupiony trunek. Po dotarciu na miejsce 21- i 22-latek zażądali, aby 51-latek oddał im kartę bankomatową, którą płacił w sklepie i podał numeru PIN do niej.

 

Meżczyzna nie chciał się zgodzić, więc niedoszli kompani od kieliszka zaczęli go bić, a kiedy upadł, kopać. Pobity mężczyzna podał wreszcie sprawcom numer PIN, ale kiedy jeden z napastników poszedł wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie, okazało się że PIN jest błędny. To wzbudziło w młodych mężczyznach jeszcze większą agresję i ponownie zaczęli bić pokrzywdzonego. W pewnym momencie 51-latek wykorzystując chwilę nieuwagi oprawców wyrwał się im i zaczął uciekać. Sprawcy gonili go przez pewien czas jednak wobec rosnącego zainteresowania przechodniów zaistniałą sytuacją zrezygnowali i uciekli - informują Policjanci z KPP w Gorlicach.


W toku prowadzonych czynności mundurowi szybko zidentyfikowali sprawców kradzieży i pobicia. 23 lipca wczesnym rankiem obaj zostali zatrzymani.

 

21- i  22-latek usłyszeli zarzuty. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować