Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Pod koniec kwietnia ruszy Powszechny Punkt Szczepień w Starym Sączu

Pod koniec kwietnia ruszy Powszechny Punkt Szczepień w Starym Sączu

Pod koniec kwietnia ma ruszyć drugi punkt szczepień przeciwko covid-19 na terenie Powiatu Nowosądeckiego organizowany przez starostę nowosądeckiego w ramach tworzenia sieci Powszechnych Punktów Szczepień. Na razie mieszkańcy Sądecczyzny szczepią się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju.

Drugi punkt będzie się znajdował w nowoczesnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15).


Można tam będzie zaszczepić około trzystu osób dziennie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy niecałe dwa tygodnie, aby przygotować to miejsce i spełnić wiele wymogów.


Obecnie na Sądecczyźnie spada liczba nowych zakażeń covid-19. Dzisiaj jest ich 31, a jeszcze tydzień temu było ponad 90.


W naszym szpitalu w Krynicy-Zdroju są zajęte 23 łóżka, a w szpitalu wojskowym - 17 łóżek - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Mam nadzieję, że utrzyma się tendencja spadkowa jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń koronawirusem.


Dzisiaj odbyła się wideokonferencja z wojewodą małopolskim dotycząca utworzenia Powszechnych Punktów Szczepień w województwie małopolskim. Właśnie podczas tego spotkania, w którym wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski (na zdjęciu) zapadła decyzja o utworzeniu punktu szczepień w Starym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować