Podegrodzie stawia na ekologię. Elektryczne autobusy wkrótce wyjadą na trasy
Gmina Podegrodzie odebrała pięć elektrycznych autobusów Karsan e-JEST o wartości blisko 7 milionów złotych. Pojazdy są wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring i porty USB, a także dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.
Pięć nowoczesnych autobusów elektrycznych dotarło do Gminy Podegrodzie. Samorząd poinformował, że firma Kinetik Spółka z o.o. dostarczyła pojazdy modelu Karsan e-JEST, które już wkrótce wyjadą na lokalne trasy i będą obsługiwać mieszkańców gminy.
Wartość całego zamówienia wynosi 6 milionów 988 tysięcy 737 złotych. Obecnie trwa procedura odbioru technicznego autobusów. Sprawdzane są między innymi systemy bezpieczeństwa, wyposażenie pojazdów oraz zgodność wykonania z warunkami zamówienia.
Nowe autobusy wyposażono w klimatyzację, monitoring, elektroniczne tablice informacji pasażerskiej oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Pojazdy są także dostosowane do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Mają niską podłogę oraz specjalne miejsce dla wózków.
Jak podkreśla gmina, inwestycja ma być kolejnym krokiem w stronę nowoczesnego i ekologicznego transportu publicznego w Podegrodziu.
Komentarze