Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Podsumowanie działań „ZNICZ” na terenie powiatu limanowskiego

Podsumowanie działań „ZNICZ” na terenie powiatu limanowskiego

W okresie od 29 października do drugiego listopada br. na terenie powiatu limanowskiego doszło do 19 zdarzeń drogowych w tym do 1 wypadku drogowych w którym na szczęście nikt nie zginął.

Do wypadku doszło 29 października o godzinie 7:00 rano w miejscowości Szczawa na drodze W968. Z ustaleń policji wynika że 33-letni kierujący pojazdem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Seat, którym podróżowała 24-letnia kierująca wraz z 27- letnią pasażerką. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały zabrane do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.


Podczas działań doszło do 18 kolizji drogowych. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło:


29 października w miejscowości Kasina Wielka. Kierujący pojazdem marki Ford (73 l.) na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Volkswagen Caddy. Następnie pojazd Ford zjechał na prawe pobocze uderzył w barierę energochłonną po czym zsunął się i uderzył w ogrodzenie i betonowy przepust. W wyniku uderzenia pojazd marki Volkswagen Caddy przemieścił się i uderzył w jadący za fordem- pojazd marki Audi, a jadący za Volkswagen Caddy pojazd marki Volkswagen Touran w celu uniknięcia zderzenia wykonał manewr obronny w prawo i uderzył w słupek drogowy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem.


31 października około godz. 1:00 w nocy w miejscowości Szyk 24-letnia kierująca pojazdem marki BMW nie dostosowała prędkości do warunków drogowych na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, a następnie wyjechała do przydrożnego rowu. Zdarzeniu nikt nie doznał poważnych obrażeń, a kierująca została ukarana mandatem karnym.


1 listopada około godziny 15:00 w miejscowości Kasina Wielka 44-letni kierujący pojazdem marki Audi na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych zjechał z jezdni i uderzył w barierę energochłonną, a następnie w ogrodzenie przy posesji. W wyniku zdarzenia 13-letnia pasażerka tego pojazdu została zabrana do szpitala. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Policjanci ustalili, iż kierujący prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, pobrano krew do badań, a następnie został zatrzymany i osadzany w sądeckiej komendzie. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Sprawę prowadzi KP w Mszanie Dolnej.


2 listopada godzina 13:00 w miejscowości Stara Wieś kierująca pojazdem marki Opel nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem zjechała ze skarpy i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. W samochodzie podróżowały 4 osoby na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Sprawczyni ukarana mandatem karnym.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować