Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Podsumowanie policyjnej akcji "Święta na sądeckich drogach"

Podsumowanie policyjnej akcji "Święta na sądeckich drogach"

W tym roku podczas bożonarodzeniowych wyjazdów i powrotów na drogach Sądecczyzny odnotowano 45 zdarzeń drogowych (w tym 10 wypadków i 35 kolizji), w których 15 osób zostało rannych.

 

Wypadki miały miejsce: 21 grudnia we Florynce i w Kąclowej; 22 grudnia przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu; 23 grudnia przy ulicy Mickiewicza w Nowym Sączu, w Nawojowej, we Florynce oraz w Powroźniku; 24 grudnia w Gródku nad Dunajcem; 25 grudnia w Krynicy-Zdroju, a 26 grudnia w Maciejowej.

 

Najwięcej kolizji drogowych (zdarzeń bez obrażeń ciała) odnotowano w piątek 21 grudnia (13) oraz w Wigilię, 24 grudnia (7).

 

W zeszłym roku funkcjonariusze Policji również odnotowali 45 zdarzeń drogowych, ale w tym roku obyło się bez ofiar śmiertelnych (w tamtym roku podczas świąt zginęły 2 osoby).

 

W tym roku policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców – jednego w Muszynie (22 grudnia), drugiego w Olszanie (26 grudnia), oraz 4 osoby kierujące pojazdem pod wpływem alkoholu (wykroczenie).  

 

Podczas tegorocznych działań, które trwały od 21 do 26 grudnia, nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów czuwało około 350 policjantów.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować