Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Ukradł rower wart 10 tys. zł. Na sumieniu miał jeszcze inne przewinienia

Nowy Sącz: Ukradł rower wart 10 tys. zł. Na sumieniu miał jeszcze inne przewinienia

Policjanci z Nowego Sącza, niedługo po zdarzeniu, zatrzymali sprawcę kradzieży. Jego łupem padł rower elektryczny o wartości 10 tys. złotych. Jak się później okazało złodziej nie tylko tę kradzież miał na sumieniu, ale i 5 innych, a w jego piwnicy oprócz elektrycznego jednośladu policjanci odnaleźli jeszcze jeden rower. 43-latek usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

16 lipca br. ok. godziny 19 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego o wartości ok. 10 tys. złotych, do której doszło w pobliżu jednego z centrów handlowych na terenie Nowego Sącza.


Na miejsce natychmiast zostali skierowani policyjni wywiadowcy, którzy wyniku podjętych czynności m. in. przejrzenia zapisu okolicznych kamer monitoringu, ustalili wizerunek sprawcy. Następnie rysopis został przekazany do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta oraz do policjantów zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.


W efekcie podjętych działań miejsce pobytu złodzieja zostało ustalone i po kilku godzinach od zdarzenia policjanci zapukali do jego drzwi. W trakcie przeszukania mieszkania i piwnicy podejrzewanego 43-letniego sądeczanina policjanci odnaleźli skradziony rower elektryczny, a także rower damski oraz różne elektronarzędzia, których pochodzenia mężczyzna nie był wstanie określić i wielokrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy na ulicy Grottgera.


Sądeccy policjanci ustalili, że 43-latek w okresie od kwietnia do lipca br. na terenie Nowego Sącza ukradł kilka rowerów różnych marek. 17 lipca br. sądeczanin usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem (sprawca pokonał zabezpieczenia 3 rowerów demontując blokady - więc w tych przypadkach odpowie za kradzież z włamaniem).


Wartość skradzionych rowerów wstępnie oszacowano na kwotę 15 tys. złotych, z czego policjanci odzyskali już mienie wartości 12 tys. złotych. Teraz funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie właścicieli odzyskanego mienia.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować