Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniPogranicznicy skontrolowali jedną z nowosądeckich firm. Wykazali nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców

Pogranicznicy skontrolowali jedną z nowosądeckich firm. Wykazali nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców

Funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej z siedzibą w Gorlicach Placówki SG w Tarnowie zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców, w jednej z nowosądeckich firm, zajmujących się branżą budowlano - produkcyjną.

 

Weryfikacją objęto 47 cudzoziemców, w tym 46 obywateli Ukrainy i 1 obywatela Mołdawii. W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że w 2 przypadkach pracodawca powierzył nielegalne wykonywanie pracy cudzoziemcom na terytorium RP (bez wymaganego przepisami zezwolenia).

 

Ponadto, w 33 przypadkach właściciel firmy nie dopełnił obowiązku powiadomienia właściwego urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemców na terytorium RP, czym naruszył art. 120 ust. 10 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Wobec pracodawcy zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające, które w konsekwencji zagrożone jest karą od 3 do 30 tysięcy złotych.

 

Natomiast dwaj cudzoziemcy, którzy nielegalnie wykonywali pracę zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 300 zł każdy.

 

Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować