Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Pogranicznicy zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy twierdzili, że są obywatelami Libii. Prawda okazała się inna

Pogranicznicy zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy twierdzili, że są obywatelami Libii. Prawda okazała się inna

Funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie otrzymali informację o dwóch mężczyznach, poruszających się pieszo w Muszynce około 2 km od granicy RP. Wygląd mężczyzn wskazywał na to, że są cudzoziemcami.

 

Po przeprowadzeniu kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP ustalono, że mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo.

 

Okazało się, że mężczyźni przekroczyli w tym samym dniu granicę ze Słowacji do Polski pieszo, w rejonie miejscowości Muszynka, natomiast na teren Słowacji przyjechali środkami lokomocji.

 

W związku z brakiem dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium RP oraz przekroczeniem granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom, cudzoziemców zatrzymano.

 

Pierwotnie mężczyźni twierdzili, że są obywatelami Libii, jednak w  toku czynności administracyjnych, po sprawdzeniu w bazach danych ustalono, że są obywatelami Tunezji.

 

W trakcie wszczętego postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu, cudzoziemcy złożyli wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP.

 

Mężczyznom wydano tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca i wystąpiono z wnioskami do sądu o umieszczenie ich w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał postanowienia o umieszczeniu cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 60 dni.

 

Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować