Pogoda - Sądeckie.pl2

Dzisiaj jest: 02. 03. 2021
Do końca roku: 304 dniPolicjanci podsumowali weekendowe działania na Sądecczyźnie

Policjanci podsumowali weekendowe działania na Sądecczyźnie

W miniony weekend sądeccy policjanci realizowali swoje działania na stokach na dwóch płaszczyznach – z jednej strony, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolowali stosowanie się do obowiązujących obostrzeń, a z drugiej, tradycyjnie zapewniali bezpieczeństwo, zapobiegając popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

 

W sobotę i niedzielę policjanci z Komisariatów Policji z Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju i Grybowa, przeprowadzili łącznie 26 kontroli w rejonach stacji narciarskich. W części z nich brali również udział pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nowego Sącza. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się do aktualnych obostrzeń takich jak obowiązek zakrywania ust i nosa oraz konieczność zachowania dystansu społecznego przez osoby korzystające ze zorganizowanych terenów narciarskich. Na żadnym z kontrolowanych stoków nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Natomiast rolą policyjnych narciarzy, oprócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania obostrzeń, było jak co roku, zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, uszkodzeniu mienia czy kradzieżom sprzętu narciarskiego.

 

Dbając o bezpieczeństwo, funkcjonariusze zwracali także uwagę na trzeźwość narciarzy i przestrzeganie regulaminu stoku oraz korzystanie z kasku ochronnego przez osoby do 16-go roku życia.

 

Obie służby kontrolowały także stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez zarządców tych terenów. Właściciele stacji narciarskich zostali zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystającym. Także z tego względu na stokach pojawiły się separatory, a ich pracownicy zwracali uwagę na stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Ponadto z głośników można było usłyszeć komunikaty dotyczące zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji. Podczas tych kontroli także nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Jednak w miniony weekend sądeccy policjanci prowadzili działania nie tylko w rejonie stoków narciarskich. Z uwagi na okres wzmożonych zakupów przedświątecznych oraz niedzielę handlową, funkcjonariusze (także przy współpracy z pracownikami PSSE) przeprowadzali kontrole sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych oraz punktów handlowo-usługowych zlokalizowanych w tych obiektach.

 

Łącznie przeprowadzili 22 kontrole takich miejsc, jak również skontrolowali 94 punkty działające na terenie galerii handlowych. Podczas tych kontroli nie zostały stwierdzone nieprawidłowości.

 

Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować