Policjanci sądeckiej drogówki kontrolowali prędkość. Rekordzistka jechała 114 km/h w obszarze zabudowanym

15 września br. na terenie Sądecczyzny policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pn. „Prędkość”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku.

Policjanci sądeckiej drogówki kontrolowali prędkość. Rekordzistka jechała 114 km/h w obszarze zabudowanym

Podczas tej jednodniowej akcji sądeccy policjanci skontrolowali 99 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 85 kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością. W jednym przypadku kierującej zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Kobieta w miejscowości Żbikowice jechała z prędkością 114 km/h, czyli o 64 km/h za szybko.


Tego typu działania sądeccy policjanci prowadzą zarówno w codziennej służbie, jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość.


Po raz kolejny policjanci apelują o jazdę zgodną z przepisami. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na Sądecczyźnie.


Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować