Policjanci zatrzymali 29-latka. Chciał włamać się i okraść sklep jubilerski w Limanowej

Limanowscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Limanowej.

Policjanci zatrzymali 29-latka. Chciał włamać się i okraść sklep jubilerski w Limanowej

Podczas pracy nad tą sprawa policjanci ustalili również, że mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie włamania do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu i dokonanie kradzieży z włamaniem do jubilera w Gorlicach w marcu br. 29-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Limanowej zdecydował, że najbliższe 3 miesiące, spędzi w areszcie.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zajmujący się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej usiłowania włamania do jubilera, do którego doszło 15 kwietnia br. w Limanowej w wyniku przeprowadzonych czynności i wnikliwej pracy operacyjnej uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali mężczyznę, mogącego mieć bezpośredni związek z tym przestępstwem.

Był to 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany do podobnych spraw. 23 kwietnia br. limanowscy funkcjonariusze na terenie Nowego Sącza zatrzymali 29-latka. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania włamania do sklepu jubilerskiego w Limanowej. To nie wszystko. Mężczyzna jest również podejrzewany o włamanie do sklepu jubilerskiego w Gorlicach 22 marca br. gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tysięcy złotych, a także o usiłowania włamania do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu w kwietnie br..

Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować