Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Policjant z KPP w Gorlicach odznaczony orderem za honorowe oddawanie krwi

Policjant z KPP w Gorlicach odznaczony orderem za honorowe oddawanie krwi

Starszy sierżant Tomasz Gorzkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach jest honorowym krwiodawcą. Oddał już ponad 25 litrów krwi. Uhonorowany orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawanym przez Ministra Zdrowia.

W miniony czwartek (11 lutego 2021 r.) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie st. sierż. Tomasz Gorzkowicz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.


To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.


St. sierż. Tomasz Gorzkowicz to funkcjonariusz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego gorlickiej komendy. W Policji służy od 6 lat, każdego dnia dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gorlickiego. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest już 17 lat. Jak sam twierdzi: "Nigdy nie sądziłem, że z krwiodawstwem zwiążę się na tak długo. Dzisiaj wiem, że była to bardzo dobra decyzja, a moja krew ratuje ludzkie zdrowie i życie".


Funkcjonariusz oddał już ponad 25 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować