Policyjni profilaktycy z wizytą u młodych Sądeczan

Policjanci z Nowego Sącza i okolic regularnie odwiedzają przedszkola i szkoły, aby edukować dzieci i młodzież na temat bezpieczeństwa. Podczas tych wizyt, mundurowi prowadzą ciekawe prezentacje i pokazy sprzętu policyjnego, a także odpowiadają na pytania zainteresowanych uczestników.

Policyjni profilaktycy z wizytą u młodych Sądeczan

W ubiegłym tygodniu policjanci zorganizowali spotkanie z przedszkolakami, którzy dowiedzieli się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na ulicy i w szkole. Dzieci mogły również zobaczyć, jak wyglądają radiowozy i jakie narzędzia służą policjantom do wykonywania ich obowiązków. Niektóre dzieci nawet przymierzyły części munduru i czuły się jak prawdziwi policjanci.


Z kolei uczniowie liceum w Nowym Sączu wysłuchali prelekcji na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w Internecie. Policjanci ostrzegali przed niebezpiecznymi treściami, oszustwami, cyberprzemocą i naruszeniem prywatności. Podkreślali również, że każdy użytkownik sieci jest śledzony i może ponieść konsekwencje za swoje działania online. Policjanci radzili, jak chronić się przed cyberatakami i jak reagować na sytuacje kryzysowe.


Na koniec spotkań policjanci opowiedzieli o swojej pracy i zachęcali do rozważenia kariery w Policji. Przedstawili warunki i wymagania służby, a także korzyści i możliwości rozwoju zawodowego. Zainteresowani uczniowie mogli zadać dodatkowe pytania i dowiedzieć się więcej o życiu policjanta.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować