Pogoda - Sądeckie.pl22

Dzisiaj jest: 22. 01. 2021
Do końca roku: 343 dniDane WIOŚ

Polka zwyciężczynią Ultra Trail Lake Orta

Polka zwyciężczynią Ultra Trail Lake Orta

Natalia Tomasiak ukończyła bieg UTLO zajmując pierwsze miejsce na podium. Był to jej  debiut na festiwalu w północnych Włoszech. 

 

UTLO jest jednym z największych festiwali biegowych, podczas którego na 5 dystansach toczy się rywalizacja między ponad 2000 zawodników. Około 25% uczestników stanowią obcokrajowcy, którzy w 2019 r. reprezentowali 45 krajów. 

 

Tegoroczna edycja UTLO była wyjątkowa, ponieważ poza standardowymi festiwalowymi biegami pojawił się bieg na dystansie 100 km z przewyższeniem 6210 m. Właśnie w tym biegu debiurowała Natalia Tomasiak. 

 

Do rywalizacji na dystansie 100 km przystąpiło 400 osób, w tym ponad 60 kobiet. W grupie kobiet Natalia Tomasaik okazała się niedościgniona. Polska zawodniczka zajęła w klasyfikacji kobiet Open dziewiąte miejsce. 

 

Aura nie sprzyjała zawodnikom - było dość chłodno, dżdżysto i mglisto. W takich warunkach bieg może być bardzo wyczerpujący. Kryniczanka pojawiła się na mecie jako pierwsza z kobiet startujących w biegu, a tuż za nią dobiegła Francuzka Delphine Avenier i Włoszka Monica Dalmassio. 

 

Źródło i Fot. Gmina Krynica - Zdrój

 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować