Półmetek wakacji w powiecie limanowskim. Są ranni i zatrzymane prawa jazdy
Dziewięć wypadków drogowych, 78 kolizji oraz blisko 1200 skontrolowanych pojazdów – to bilans pierwszej połowy wakacji w powiecie limanowskim. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo na drogach, ale także prowadzili działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach, koloniach i półkoloniach.
Za nami pierwsza połowa tegorocznych wakacji – okres wzmożonego ruchu na drogach, licznych wyjazdów oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej prowadzili intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym region.
Od 26 czerwca do 31 lipca na drogach powiatu limanowskiego doszło do dziewięciu wypadków drogowych, w których rannych zostało 14 osób. Policjanci odnotowali również 78 kolizji.
W ramach prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili blisko 1200 kontroli drogowych. Efektem było zatrzymanie 17 praw jazdy oraz 47 dowodów rejestracyjnych. W większości przypadków przyczyną zatrzymania dokumentów był zły stan techniczny pojazdów.
Policyjne działania nie ograniczały się jednak wyłącznie do kontroli na drogach. Funkcjonariusze odwiedzali także uczestników obozów, kolonii i półkolonii, przypominając najmłodszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Podczas spotkań poruszano tematy bezpiecznego zachowania w górach, zasad ruchu drogowego, odpowiedzialnego korzystania z internetu oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.
Przed nami druga połowa wakacji. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem oraz odpowiedni odpoczynek przed podróżą. Jak podkreślają, bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od odpowiedzialnych decyzji każdego uczestnika ruchu.
Komentarze