Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pomoc dla niepełnosprawnych i chorych na autyzm: Nowy Sącz ma gotowe rozwiązania

Pomoc dla niepełnosprawnych i chorych na autyzm: Nowy Sącz ma gotowe rozwiązania

W ratuszu w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z rodzicami osób niepełnosprawnych oraz cierpiących na autyzm. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Podczas spotkania towarzyszyła mu Magdalena Majka pełniąca funkcję zastępcy prezydenta. 

 

Podczas spotkania Prezydent Nowego Sącza zapewnił, że podejmie stosowne działania, żeby w ramach dostępnych środków finansowych, jak najlepiej zorganizować wsparcie dla osób niepełnosprawnych, zarówno od strony logistycznej, jak i finansowej. 

 

W czasie spotkania zostały omówione zasady przyznawania opieki wytchnieniowej. Poruszono również kwestie związane z funkcjonowaniem struktury domów dziecka w Nowym Sączu oraz kwestię przystosowania Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Nawojowskiej do potrzeb osób z autyzmem. 

 

Zastępca prezydenta Magdalena Majka zapowiedziała, że samorząd lokalny dąży do poszerzenia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy o sferę przeznaczoną dla osób, u których zdiagnozowano autyzm. 

 

Ponadto, urzędnicy Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta przeprowadzą badania, mające na celu ustalenie liczebności osób niepełnosprawnych w Nowym Sączu oraz problemów związanych z niepełnosprawnością, aby dostosować planowane działania do potrzeb społeczności lokalnej. 

 

Źródło : UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować