Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Pomoc dla niepełnosprawnych i chorych na autyzm: Nowy Sącz ma gotowe rozwiązania

Pomoc dla niepełnosprawnych i chorych na autyzm: Nowy Sącz ma gotowe rozwiązania

W ratuszu w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z rodzicami osób niepełnosprawnych oraz cierpiących na autyzm. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Podczas spotkania towarzyszyła mu Magdalena Majka pełniąca funkcję zastępcy prezydenta. 

 

Podczas spotkania Prezydent Nowego Sącza zapewnił, że podejmie stosowne działania, żeby w ramach dostępnych środków finansowych, jak najlepiej zorganizować wsparcie dla osób niepełnosprawnych, zarówno od strony logistycznej, jak i finansowej. 

 

W czasie spotkania zostały omówione zasady przyznawania opieki wytchnieniowej. Poruszono również kwestie związane z funkcjonowaniem struktury domów dziecka w Nowym Sączu oraz kwestię przystosowania Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Nawojowskiej do potrzeb osób z autyzmem. 

 

Zastępca prezydenta Magdalena Majka zapowiedziała, że samorząd lokalny dąży do poszerzenia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy o sferę przeznaczoną dla osób, u których zdiagnozowano autyzm. 

 

Ponadto, urzędnicy Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta przeprowadzą badania, mające na celu ustalenie liczebności osób niepełnosprawnych w Nowym Sączu oraz problemów związanych z niepełnosprawnością, aby dostosować planowane działania do potrzeb społeczności lokalnej. 

 

Źródło : UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować