Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

W ZS w Marcinkowicach trwają prace remontowe

W ZS w Marcinkowicach trwają prace remontowe

Nauka zdalna to okazja do przeprowadzenia remontów w salach lekcyjnych i odświeżenia ich. Właśnie takie prace są teraz prowadzone w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Zakończyliśmy już remont gabinetu pedagoga szkolnego, w którym pomalowano ściany, ułożono panele podłogowe, zmieniono lampy i zamontowano roletę okienną – mówi Iwona Sikorska, dyrektor szkoły. – Wymieniliśmy też stare i zniszczone szafki na nowe. Pomieszczenie jest jasne i przyjazne dla uczniów, którzy spotykają się z pedagogiem.


Prace trwają w czterech salach lekcyjnych, które potrzebowały natychmiastowego remontu. W pomieszczeniach tych odpadały tynki, były stare lampy i zniszczone drzwi.


Te pomieszczenia nie były remontowane od wielu lat. Pracownicy najpierw musieli zdjąć kilka warstw starej, łuszczącej się i „spuchniętej” farby, wyrównali ściany i pomalowali je na jasne kolory. W dwóch salach wymieniliśmy również drzwi wejściowe – dodaje dyrektor Iwona Sikorska.


Ale to nie wszystko. Na wakacje zaplanowano prace renowacyjne na szkolnych korytarzach i w części kotłowni.


Wszystkie te działania są możliwe dzięki przychylności starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Zarządu Powiatu Nowosądeckiego – mówi dyrektor Iwona Sikorska. – W ubiegłym roku udało nam się dzięki temu przeprowadzić wiele remontów, w tym przystosować jedną z toalet na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na ten rok mam też wielkie plany i liczę, że wszystkie uda się zrealizować.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować