Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ponad 4,6 mln zł dla miasta Nowego Sącza z Rządowego Program Odbudowy Zabytków

Zabytki architektury są nie tylko pięknymi dziełami sztuki, ale także świadectwem naszej historii i tożsamości. Dlatego tak ważne jest, aby je chronić i odnawiać. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na terenie Nowosądecczyzny zrealizowanych zostanie kilka ważnych projektów, które przyczynią się do poprawy stanu zachowania i dostępności tych cennych obiektów. Wśród nich znajduje się bazylika św. Małgorzaty, która jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zabytków sakralnych w regionie – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który wręczył symboliczny czek na ponad 4,6 mln zł dla miasta Nowego Sącza.

Ponad 4,6 mln zł dla miasta Nowego Sącza z Rządowego Program Odbudowy Zabytków

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także duchowieństwa. Wśród nich byli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, posłowie Anna Paluch, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher oraz senator Wiktor Durlak.


Dzięki wsparciu rządowemu Nowy Sącz wykona następujące zadania:

  • „Wymiana okien i drzwi w budynku klasztoru Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek” – dofinansowanie w wysokości ponad 906 tys. zł;
  • „Zabezpieczenie fundamentów bazyliki św. Małgorzaty, renowacja nawierzchni wokół bazyliki wraz z konserwacją kamiennego muru od ul. św. Ducha” – dofinansowanie w wysokości ponad 3,4 mln zł;
  • „Prace konserwatorskie i restauratorskie przy wystroju wewnętrznych ścian, sklepień i kopule świątyni w kościele ewangelicko-augsburskim” – dofinansowanie w wysokości ponad 292 tys. zł.


To ogromna szansa dla naszego miasta i regionu, aby podnieść atrakcyjność turystyczną i kulturalną tych miejsc. Zabytki są naszym wspólnym dziedzictwem, które należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Dziękujemy rządowi za docenienie naszych starań i wsparcie finansowe – podkreśla zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować