Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w Piątkowej

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Urząd Wojewódzki w Krakowie ogłosił wyniki konkursu na „Poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - nabór na 2023 rok”. Gmina Chełmiec zgłosiła się do tego programu z projektem „Przebudowę drogi gminnej nr 290067K Piątkowa - Koniuszowa w km od 0+803,68 do km 2+170,41 w miejscowości Piątkowa”.

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w Piątkowej

Projekt zajął wysoką, 18. pozycję spośród 77 zgłoszeń i został zakwalifikowany do realizacji. Oznacza to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja tej drogi, która obejmie budowę 1,36 km chodnika, poprawę infrastruktury drogowej (kanalizacja i odwodnienie), ustawienie nowego znakowania, wytyczenie przejść dla pieszych i peronów przystankowych.


Całkowity koszt zadania wynosi 1,66 mln zł, z czego aż 80% wartości, czyli 1,33 mln zł, pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota 330 tys. zł, stanowiąca wkład własny gminy, zostanie zapewniona na najbliższej sesji Rady Gminy Chełmiec.


Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki temu, że Gmina Chełmiec dysponuje gotową dokumentacją techniczną oraz pozwoleniem budowlanym.


Źródło: Gm. Chełmiec, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować