Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Potrącenie trzech osób w Nowym Sączu

Na miejscu zdarzenia pracowali sądeccy policjanci, w tym funkcjonariusze Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego. 29-letni kierujący BMW obywatel Słowacji był trzeźwy oraz został zatrzymany.

Potrącenie trzech osób w Nowym Sączu

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW wykonywał manewr omijania pojazdu marki Renault, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić im przejście na drugą stronę. Kierowca BMW nie zatrzymał się i potrącił pieszych na przejściu. Dwóch 17-latków i 19-latek zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Sączu.


W toku prowadzonego dochodzenia mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zdecyduje wkrótce o dalszych krokach wobec zatrzymanego. Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną, dwóch z nich zostało wypisanych do domu jeszcze wczoraj, natomiast 17-latek nadal pozostaje w szpitalu w stanie niezagrażającym życiu.


Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować