Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Powiat gorlicki i nowosądecki otrzymają dotacje z PFRON-u

Powiat gorlicki i nowosądecki otrzymają dotacje z PFRON-u

W dniu 21 czerwca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu zostały podpisane umowy o dofinansowanie inwestycji w ramach edycji programu "Wyrównywanie Różnic Między Regionami III". Kontrakty zostały zawarte między przedstawicielami powiatu gorlickiego i powiatu nowosądeckiego a oddziałem małopolskim PFRON-u. 

 

Na podstawie powyższych umów środki finansowe trafią do Szkoły Podstawowej w Brzeznej, Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gładyszowie. Celem inwestycji realizowanych dzięki przekazanym z PFRON-u środkom są w szczególności likwidowanie barier transportowych i architektonicznych. 

 

Samorząd lokalny planuje zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej, budowę windy w budynku Szkoły Podstawowej w Brzeznej i zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko - Gorlickiej "ELEOS". 

 

Program "Wyrównywanie różnic między regionami" jest realizowany przez PFRON już od kilku lat. W 2019 r. do programu przystąpiło łącznie piętnaście samorządów lokalnych. Łączna kwota dotacji przekazanych samorządom biorącym udział w programie wynosi 2 760 774,15 zł. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować