Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Powiat Limanowski dołączył do ekologicznego projektu

Powiat Limanowski dołączył do ekologicznego projektu

30 września w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyła się konferencja informacyjna poświęcona projektowi LIFE –IP-EKOMAŁOPOLSKA, którego priorytetowym założeniem jest wdrożenie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii oraz Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza.

Warto podkreślić, że małopolska jest pierwszym województwem w Polsce, które przyjęło własną strategię klimatyczną, a powiat limanowski jest pierwszym, który do niej dołączył.


Celem spotkania było zapoznanie Władz Gminnych z założeniami tego projektu oraz rozpoczęcie współpracy Powiatu Limanowskiego z Gminami przy realizacji przedsięwzięć mających na celu przeciwdziałanie i łagodzenie zmian klimatu.


Konferencję rozpoczął Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, podkreślając jakim poważnym problemem współczesnych czasów są postępujące zmiany klimatu i jak ważną rzeczą są wspólne działania by tym zmianom zapobiegać.


Swoją obecnością zaszczyciła również Kierownik Projektu Life, dr Justyna Mazurkiewicz, która przybliżyła słuchaczom ogólne informacje i założenia projektu. Głos zabrała też Anna Galarowicz-Szczęsiak, Doradca ds. Klimatu i Środowiska w Powiecie Limanowskim, prezentując swoje zadania w powiecie jak i zachęcając do współpracy poszczególne Gminy z Powiatu.


Na koniec spotkania każdy z przedstawicieli Gmin otrzymał sadzonkę dębu jako symbol rozpoczęcia współpracy na linii Powiat-Gmina.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować