Powiat Limanowski: Trwają rozmowy o punkcie krwiodawstwa

W piątek 22 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z Łukaszem Gulińskim Dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Powiat Limanowski: Trwają rozmowy o punkcie krwiodawstwa

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, który w odpowiedzi na informację dotyczącą likwidacji punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Limanowej, postanowił podjąć rozmowy mające na celu omówienie problemu oraz zmierzające do zachowanie ciągłości funkcjonowania punktu na terenie powiatu limanowskiego.


Podczas spotkania omówiono znaczenie funkcjonowania krwiodawstwa w Limanowej. Odwiedzono także potencjalne miejsce do przeniesienia niniejszego punktu. W rozmowach uczestniczył również Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta.


Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podkreślił, jak duże znaczenie ma punkt krwiodawstwa w Limanowej – Zainteresowanie mieszkańców powiatu punktem krwiodawstwa jest bardzo duże. Z roku na rok przybywa osób oddających krew w naszym regionie. Mieszkańcy chętnie dzielą się tym cennym darem, co daje powód do dumy.


Starosta zaoferował pomoc w organizacji przeniesienia punktu do nowej lokalizacji, a Dyrektor Łukasz Guliński zapewnił o ciągłości jego funkcjonowania do czasu zmiany dotychczasowej lokalizacji.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować