Powiat nowosądecki ma nowego starostę

Tadeusz Zaremba został powołany przez Radę Powiatu Nowosądeckiego na stanowisko starosty nowosądeckiego. Nowy starosta ma 50 lat i jest magistrem inżynierem leśnictwa, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Powiat nowosądecki ma nowego starostę

Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w Lasach Państwowych. W latach 2004–2008 pełnił funkcję podleśniczego – specjalisty do spraw lasów nadzorowanych. Następnie pracował jako specjalista służby leśnej ds. zagospodarowania lasu oraz specjalista służby leśnej ds. gospodarki leśnej do roku 2010.

W okresie 2010–2014 był zastępcą wójta gminy Łącko. Ponadto, pełnił funkcję doradcy wójta gminy Krościenko nad Dunajcem, kierownika placówki terenowej KRUS w Nowym Sączu oraz członka Rady Programowej Radia Kraków i Rady Absolwentów Uniwersytetu Rolniczego. Zaremba był również przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

W swojej karierze piastował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Generalnego do spraw Administracyjnych i Zamówień Publicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W roku 2020 awansował na stanowisko dyrektora Departamentu Generalnego UMWM. Od maja 2022 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Poza pracą zawodową, Tadeusz Zaremba interesuje się strzelectwem sportowym, kajakarstwem górskim oraz grą w piłkę nożną. Jego zainteresowania pozwalają mu na aktywne spędzanie czasu poza obowiązkami służbowymi.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować