Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Powiat nowosądecki otrzymał ponad 5 milionów złotych na inwestycje

Powiat nowosądecki otrzymał ponad 5 milionów złotych na inwestycje

Promesę na ponad 5,4 miliona złotych przywiózł dzisiaj do Starostwa Powiatowego wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i wręczył ją staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu.

 

Te pieniądze to dofinansowanie do budowy Centrum Sportowego w Marcinkowicach, modernizacji drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec, budowę 34 oświetlonych przejść dla pieszych i modernizację energetyczną Bursy Szkolnej w Starym Sączu.

 

Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

- Dziękujemy za te pieniądze – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki takiemu rządowemu wsparciu możemy zrealizować więcej inwestycji, a w budżecie Powiatu zostają nam środki na kolejne projekty.

 

Wraz ze starostą, promesy otrzymali również burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Powiatu Nowosądeckiego. Przeznaczą je m.in. na modernizację budynków szkół i przedszkoli, remonty dróg, budowę ośrodków kultury, oczyszczalni ścieków czy kanalizacji sanitarnej.

 

- To wielomilionowe kwoty, które rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazuje samorządom w całej Polsce – podkreślał wicewojewoda Józef Leśniak. – To wymierne wsparcie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców.

 

W spotkaniu wzięli udział: parlamentarzyści (Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Patryk Wicher), wicewojewoda Józef Leśniak, starosta Marek Kwiatkowski, wiceprezydent Nowego Sącza wraz z przewodniczącą Rady oraz burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować