Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Powiatowa fonoteka wzbogaciła się o kolejny krążek

Powiatowa fonoteka wzbogaciła się o kolejny krążek

Do Powiatowej Fonoteki trafił kolejny krążek CD. Tym razem płytę nagrał Zespół „Piecuchy”. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył przedstawicielom grupy płytę „matkę”.

- Gratuluję i dziękuję za dbanie o tradycję i folklor – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki temu, że istnieje Fonoteka, w jednym miejscu mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Płyta z utworami wykonywanymi przez zespół „Piecuchy” to 168 krążek w Fonotece.


Dodatkowo, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia zespołu, starosta Marek Kwiatkowski wręczył jego szefom nagrodę w wysokości 3000 złotych.


Zespół „Piecuchy” działa od 1995 r. pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej. Prezentuje bogaty folklor regionu Lachów Sądeckich. Obecnie w zespole śpiewa i tańczy około stu osób w wieku od 6 do 16 roku życia.


- Na płycie znalazły się między innymi wyliczanki, zgadywanki i piosenki, które przeniosą nas w czasy dzieciństwa, a które wykonują dzieci z grupy najmłodszej – mówi Monika Bulińska, kierownik artystyczny, choreograf i instruktor. – Nie zabraknie również śpiewów związanych z pracą w domu czy w obejściu zaprezentowanych przez grupę średnią. I oczywiście najstarsza grupa, która już doświadcza pierwszych zauroczeń i miłości i właśnie to wszystko prezentuje w śpiewanych przez siebie utworach.


Płyta została nagrana przez Zbigniewa Kaczmarczyka w studio nagrań Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, a nad całością czuwał dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować