Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniPowiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego została doposażona w nowy sprzęt

 Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego została doposażona w nowy sprzęt

Ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na sprzęt służący opiece nad osobami chorymi i z niepełnosprawnościami po raz kolejny w tym roku dokonano zakupu sprzętów do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego.


Zakupiono:

  • 11 łóżek rehabilitacyjnych,
  • 10 koncentratorów tlenu,
  • 2 balkoniki wysokiego typu ambona,
  • 1 ssak medyczny.

 

Z Wypożyczalni mogą korzystać osoby z terenu Powiatu Limanowskiego, które utraciły sprawność organizmu i złożą pisemne oświadczenie wskazujące na konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu w warunkach domowych.

 

W 2020 r. na zakup sprzętów do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego przeznaczono łącznie kwotę 88 124,80 zł, z czego 28 000 zł stanowi dotacja pozyskana przez Powiat Limanowski od Wojewody Małopolskiego przeznaczona na zakup 10 koncentratorów tlenu.

 

Więcej informacji na temat działalności Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego znajduje się na stronie: https://pcpr-limanowa.pl/wypozyczalnia-sprzetu/

 

Aktualnie istnieje możliwość wypożyczenia łóżek pielęgnacyjnych, koncentratorów tlenu, krzesełek toaletowych, wózków inwalidzkich, balkoników wysokich typu ambona, balkoników do chodzenia, kul łokciowych, trójnogów, czy ssaków medycznych.

 

Osoby zainteresowane wypożyczeniem sprzętu są proszone o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, telefon kontaktowy 18 33 37 825.

 

Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować