Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniGmina Chełmiec: Dwie szkoły z instalacjami fotowoltaicznymi

Gmina Chełmiec: Dwie szkoły z instalacjami fotowoltaicznymi

W ramach projektu „Dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii na obszarze LGD KORONA SĄDECKA” realizowanego w gminie Chełmiec powstały nowe instalacje fotowoltaiczne na dwóch szkołach gminy Chełmiec.

Mikroinstalacja PV o mocy 30,3 [kWp] zlokalizowana na dachu Zespołu Szkół w Piątkowej składa się z 90 modułów PV oraz 2 falowników fotowoltaicznych, kompletnej konstrukcji wsporczej, okablowania i zabezpieczeń. Całkowita wartość inwestycji to 220 179,60 zł. 


Mikroinstalacja PV o mocy 15,6 [kWp] zlokalizowana na dachu Zespołu Szkół w Trzetrzewinie składa się z 46 modułów PV, jednego falownika fotowoltaicznego, kompletnej konstrukcji wsporczej oraz pozostałych elementów instalacji. Wartość całej instalacji to 56 852,28 zł


Gmina Chełmiec pozyskała dofinansowanie do montażu instalacji fotowoltaicznych w wysokości 60% a pozostała część została pokryta z budżetu gminy.


W ramach realizacji projektu na terenie gminy powstaną także instalacje do ogrzewania ciepłej wody użytkowej – 43 kolektory słoneczne, 38 instalacji powietrznych pomp ciepła. 131 budynków prywatnych zyska  instalację fotowoltaiczną o mocy 3 [kW]. W 70 domach zasypowy „kopciuch”  zostanie wymieniony na nowoczesny kocioł pelletowy o mocy 20 [kW] spełniający wymagania.


Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować