Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach - największa i najdroższa inwestycja tej kadencji

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to obiekt, który z pewnością zaspokoi potrzeby sportowe i rekreacyjne mieszkańców powiatu nowosądeckiego.

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach - największa i najdroższa inwestycja tej kadencji

Został on wybudowany dzięki staraniom władz powiatowych, które pozyskały znaczną część środków na ten cel z funduszy zewnętrznych. Kompleks składa się z nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą oraz z części lekkoatletycznej na zewnątrz. W hali można uprawiać różne dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, badminton czy squash. Na zewnątrz znajduje się basen pływacki z podgrzewaną wodą, boiska wielofunkcyjne, bieżnia, skocznie do skoku w dal i wzwyż, stanowiska do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, boisko do siatkówki plażowej i siłownia plenerowa. W planach jest również budowa toru saneczkowego przy pobliskiej szkole.


Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to miejsce, które nie tylko umożliwia aktywny wypoczynek, ale także sprzyja integracji społecznej i kulturalnej. Uczniowie szkół powiatowych i mieszkańcy już korzystają z tych atrakcyjnych obiektów i są z nich bardzo zadowoleni. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podkreśla, że to inwestycja bardzo potrzebna i opłacalna dla rozwoju powiatu. Zaprasza wszystkich do odwiedzenia Powiatowego Centrum Sportu i zachęca do uprawiania sportu na najwyższym poziomie.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować