Powiatowy Dzień Strażaka w Limanowej

I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger uczestniczyła w obchodach Powiatowego Dnia Strażaka w Limanowej. Wydarzenie zostało połączone z jubileuszem 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Limanowa. W uroczystości wzięli także udział posłanka Urszula Nowogórska oraz senator Jan Hamerski.

Powiatowy Dzień Strażaka w Limanowej

Podczas ceremonii zasłużeni członkowie limanowskiej OSP zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi. I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger wręczyła 2 Srebrne oraz 2 Brązowe Krzyże Zasługi w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Elżbieta Achinger podkreśliła, że 150-letnia historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Limanowej stanowi wyjątkowy przykład oddania i służby drugiemu człowiekowi. Dni Strażaka są okazją do spotkania się oraz wyrażenia wdzięczności za trud wkładany w codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Wszystkim odznaczonym za ofiarną służbę wyraziła swoje podziękowania.

OSP w Limanowej, założona w 1874 roku, od samego początku była wzorem skutecznej pomocy w sytuacjach kryzysowych, takich jak pożary i powodzie.

Źródło: OSP Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować