Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pożar pustostanu w Marcinkowicach

Pożar pustostanu w Marcinkowicach

8 kwietnia o godzinie 17.24 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany zadysponowane zostały do działań w Marcinkowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w jednej z trzech piwnic zlokalizowanych w parterowym, drewnianym pustostanie powstał pożar. Poszczególne piwnice oddzielone są od siebie kamiennymi ścianami i każda z nich ma osobny właz w postaci kwadratowego otworu znajdującego się w podłodze. Według będących na miejscu konserwatorów piwnice są głębokie i nie ma do nich zejścia. Wewnątrz obiektu panowało nieznaczne zadymienie.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu przez znajdujący się w podłodze otwór jednego prądu wody. Dalsze działania zastępów straży polegały na kontynuowaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, usunięciu z dachu znajdujących nad włazem do piwnicy dachówek w celu oddymienia pomieszczenia. Ustawiono przed wejściem do pustostanu wentylator oddymiający w celu szybszej eliminacji zadymienia. Oświetlono miejsca prowadzonych działań.


Ustalono głębokość jednej z piwnic oraz monitorowano stężenie tlenku węgla. Opuszczono do wnętrza otworu drabinę nasadkową. Nad otworem rozstawiono trójnóg ratowniczy oraz wpięto do niego urządzenie ewakuacyjno-asekuracyjne. Strażacy odpowiednio zabezpieczeni oraz wyposażeni zeszli po drabinie. Opuszczono do piwnicy jedną linię gaśniczą. Za pomocą kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia oraz podano prąd wody. W celu dokładnego dogaszenia oraz odizolowania od dostępu tlenu ewentualnych zarzewi ognia, podano prąd piany średniej.


Działania strażaków trwały trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować