Pożar pustostanu w Muszynie

1 września przez blisko 3 godziny zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark gasiły pożar pustostanu w Muszynie na ul. Ogrodowej.

Pożar pustostanu w Muszynie
Płomieniami objęta była jedna ze ścian drewnianego budynku, a wewnątrz występowało duże zadymienie. Pożar stwarzał zagrożenie dla budynku gospodarczego znajdującego się na działce obok. Obok budynku znajdował się mężczyzna, który twierdził, że nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją pożarową. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został przebadany przez ratowników medycznych pogotowia i pozostał na miejscu zdarzenia - relacjonują druhowie z PSP Nowy Sącz.


Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Przeszukali też pomieszczenia pustostanu nie stwierdzając obecności osób postronnych. Na koniec obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną.


W budynku spaleniu uległa cześć ściany zewnętrznej stwarzając zagrożenie dla osób postronnych. W związku z tym przedstawiciel UMiG Muszyna zarządził wyburzenie pustostanu. Do tego celu zadysponowana została koparka - informują strażacy.


Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar.


Fot. PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować