Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pożar w Jazowsku. Spłonął budynek gospodarczy

Pożar w Jazowsku. Spłonął budynek gospodarczy

6 sierpnia o godzinie 9.16 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko, Kadcza, Maszkowice, Jazowsko oraz Obidza zadysponowane zostały do działań w Jazowsku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości budynek gospodarczy. Właściciel budynku odłączył prąd do obiektu oraz przeprowadził ewakuację części inwentarza z kurnika. W bliskim sąsiedztwie pożaru znajdował się budynek mieszkalny.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w obronie na zagrożony budynek a drugi na ognisko pożaru. Następnie podano dodatkowe trzy prądy wody w natarciu na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodnego do gaszenia pożaru z pobliskiego hydrantu oraz poprzez dowożenie wody do pożaru z innych hydrantów.


Nad budynkiem biegły nisko linki niskiego napięcia a jedna z linek była nadpalona. Istniało ryzyko zerwania na pracujących strażaków. Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne, którego pracownicy odłączyli napięcie na linii. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów. Pogorzelisko nadzorował zastęp z OSP przez godzinę po zakończeniu gaszenia. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować