Pożar w jednym z domów w Nowym Sączu. Sądeccy wywiadowcy pierwsi ruszyli na ratunek

18 kwietnia br. około godziny 17:20 doszło do pożaru w jednym z domów w Nowym Sączu, w rejonie skrzyżowania ulic Żywieckiej i Ignacego Jana Paderewskiego. Na miejscu zdarzenia pierwsi pojawili się policjanci, którzy przejeżdżali w pobliżu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań ratunkowych.

Pożar w jednym z domów w Nowym Sączu. Sądeccy wywiadowcy pierwsi ruszyli na ratunek

Policjanci, mimo utrudnionych warunków (wysoka temperatura, zadymienie i spadająca z dachu dachówka), postanowili sprawdzić, czy wewnątrz budynku znajdują się inne osoby potrzebujące pomocy. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę w oknie. Bez wahania wybili szybę i wydostali go z płonącego budynku, przenosząc go w bezpieczne miejsce. Niestety, ze względu na trudności w komunikacji z poszkodowanym, nie było pewności, czy w budynku są jeszcze inne osoby. Policjanci zdecydowali się wejść do środka, aby sprawdzić pomieszczenia nieobjęte ogniem, jednak nikogo więcej nie znaleźli.

Na miejscu akcję gaśniczą prowadzili strażacy, a policjanci zabezpieczali teren. Poszkodowany, mieszkaniec Nowego Sącza, został przetransportowany do szpitala. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KMPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować