Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Pożar w zakładzie drzewnym w Łabowej. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży

Pożar w zakładzie drzewnym w Łabowej. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży

5 kwietnia o godzinie 15.14 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łabowa, OSP Nowa Wieś oraz OSP Nawojowa zadysponowane zostały do działań w Łabowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się składowane produkty gotowe pod wiatą zakładu przetwórstwa drzewnego. Wiata znajdowała się w zabudowie szeregowej połączonej z suszarnią drewna, kotłownią i silosami na trociny. Pożar szybko się rozprzestrzeniał na pozostałe części zakładu w tym na silosy z trocinami.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku oraz podaniu prądów wody na palący się materiał składowany pod wiatą i samą wiatę. Wykonano zasilanie wodne z punktu czerpania wody zbudowanego na pobliskiej rzece. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dodatkowych zastępów podano kolejne prądy wody.


Ewakuowano mienie znajdujące się pod wiatą, po uprzednim opanowaniu tam pożaru. Wygaszono piec znajdujący się w kotłowni. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do opróżniania trocin z silosów i dogaszania zarzewi ognia. Usuwano z wiaty składowane produkty w bezpieczne miejsce. Sprawdzono kamerą termowizyjną przyległe pomieszczenia pod kątem zagrożenia pożarowego, którego nie stwierdzono.


Pożar gasiło 10 zastępów i 30 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


Źródło: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować