Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Prezydent spotkał się wirtualnie z dyrektorami placówek oświatowych

Prezydent spotkał się wirtualnie z dyrektorami placówek oświatowych

Wczoraj odbyła się wirtualna narada prezydenta Ludomira Handzla z dyrektorami wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Nowego Sącza.

 

Od 25 marca do Świąt Wielkanocnych szkoły mają pracować w formule nauczania zdalnego. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa szybko się zmienia, dlatego brany pod uwagę jest również scenariusz, że przerwa ta się wydłuży. Jeśli przykładowo potrwa ona do czerwca, to trzeba będzie zamknąć rok szkolny w takiej właśnie formule.

 

Prezydent chciałby, aby dyrektorzy, w sposób wirtualny, za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych pracowali ze swoimi Radami Pedagogicznymi, a pożniej żeby poszczególni nauczyciele kontaktowali się w ten sposób ze swoimi uczniami.

 

Jeżeli rząd nie przygotuje specjalnej platformy do nauczania zdalnego, to nauka odbywać się będzie za pomocą tej darmowej dostępnej w internecie. Prezydent Ludomir Handzel prowadzi rozmowy z Wyższą Szkołą Biznesu, która pracuje w tzw. chmurze edukacyjnej. Jest możliwość, aby w takim uproszczonym systemie mogły się uczyć również dzieci.

 

W tym trybie nauczania wykorzystywany byłby jeden wykład dla danego toku. Później nauczyciele, w bezpośrednim kontakcie z uczniami pracowaliby w mniejszych lub większych grupach z uczniami, w zależności od tego jakie uda się tutaj wypracować rozwiązania techniczne.

 

W ramach Szóstki od Prezydenta będzie program korków dla maturzystow i ósmoklasistów. To są dwie grupy dla których nauka jest w tym momencie najważniejsza, bo egzamin maturalny decyduje o całym dalszym życiu młodych ludzi.

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować