Prezydent wystąpił do Marszałka, Starosty oraz wójtów gminy: Kamionka Wielka i Grybów o wsparcie finansowe budowy mostu tymczasowego

Prezydent wystąpił do Marszałka, Starosty oraz wójtów gminy: Kamionka Wielka i Grybów o wsparcie finansowe budowy mostu tymczasowego

Wczoraj Prezydent Ludomir Handzel wystosował pismo do Marszałka Witolda Kozłowskiego, Starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz wójtów: gminy Kamionka Wielka oraz Grybów z prośbą o udzielenie pomocy w sfinansowaniu budowy mostu tymczasowego w ciągu ul. Kamiennej w Nowym Sączu. Szacowany koszt przeprawy tymczasowej razem z projektem i dojazdami wynosi około 1, 2 mln zł.

 

W związku z zamknięciem uszkodzonego mostu i utrudnieniami na drogach objazdowych proszę o deklarację wysokości wkładu Waszego Samorządu. Nadmieniam iż planuję zwołać Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Nowego Sącza w celu zabezpieczenia środków na budowę tymczasowej przeprawy mostowej na rzece Kamienica w ciągu drogi powiatowej 1576 K. Przygotowuję proces inwestycyjny i prace budowlane.

Mając na uwadze przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa publicznego oraz poprawę warunków życia mieszkańców regionu w uzgodnieniu z Wojewodą Małopolskim zdecydowałem o współpracy z Wojskiem Polskim oraz wykonaniem tymczasowego mostu objazdowego z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych. Posiadam wycenę robót montażowych oraz wszytkich robót towarzyszących, dlatego zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego mieszkańcom naszego Regionu dla wykonania mostu tymczasowego i decyzję do dnia 7 sierpnia 2020 roku, aby jak najszybcjiej przystąpic do budowy mostu - czytamy w liście prezydenta.

 

Fot. archiwalna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować