Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Prowadził samochód mając 3,5 promila alkoholu w organizmie

Prowadził samochód mając 3,5 promila alkoholu w organizmie

W niedzielę 25 listopada w godzinach popołudniowych dwójka młodych mężczyzn uniemożliwiła pijanemu kierowcy dalszą jazdę samochodem i w ten sposób prawdopodobnie zapobiegła tragedii do której mogłoby dojść przez prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu przez tego człowieka.

 

Kierowca pojazdu marki Renault jadąc po ulicach Grybowa "ścinał" zakręty i jechał całą szerokością jezdni. Jego zachowanie wbudziło niepokój dwóch młodych mężczyzn, którzy zgodnie uznali, że jest on najprawdopodobniej pijany. Gdy tylko zatrzymali się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu w Grybowie, podbiegli do renaulta, otworzyli drzwi samochodu, wyłączyli silnik i wyprowadzili kierującego z pojazdu. Od razu wyczuli zapach alkoholu, a kierowca bełkotał i ledwo stał na nogach. Dwaj mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i telefonicznie powiadomili o zdarzeniu Policję.

 

Po przybyciu funkcjonariuszy i badaniu na trzeźwość okazało się, że 33-letni kierowca ma ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo wyszło na jaw, że w ogóle nie ma on prawa jazdy. W konsekwencji mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień, a samochód do osoby przez niego wskazanej.

 

Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować