Przetarg S7 z Krakowa do Myślenic unieważniony. Wybrany wykonawca błędne przeliczył koszty

Przetarg na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego drogi ekspresowej S7 z Krakowa do Myślenic został unieważniony. Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę – Transprojekt Gdański gdyż zrezygnował z podpisania umowy.

Przetarg S7 z Krakowa do Myślenic unieważniony. Wybrany wykonawca błędne przeliczył koszty

Przyczyny unieważnienia przetargu

Na początku października przetarg na przygotowanie projektu przebiegu drogi S7 z Krakowa do Myślenic został rozstrzygnięty. Wygrała go firma Transprojekt Gdański.

Decyzja nie spotkała się z odwołaniami ze strony pozostałych oferentów, dlatego GDDKiA jak i wykonawca przygotowywali się do podpisania umowy.

W tym tygodniu Transprojekt Gdański poinformował, że ze względu na błędne przeliczenie kosztów w złożonej przez siebie ofercie rezygnuje z podpisania umowy na przygotowanie Studium. W związku z tym podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu.

Wykonawca traci wadium złożone w postępowaniu. Kwota 180 tysięcy zł trafi do budżetu państwa.

Obecnie wdrożone zostaną pracę nad ogłoszenie kolejnego przetargu na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego drogi ekspresowej S7 z Krakowa do Myślenic.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu przebiegu nowej trasy i uzyskanie dla niego decyzji środowiskowej. Planowane jest ogłoszenie tego postępowania jeszcze w tym roku.

Źródło: GDDKiA

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować