Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Na tym obozie przyszli policjanci i wojskowi przeszli prawdziwą szkołę życia

Na tym obozie przyszli policjanci i wojskowi przeszli prawdziwą szkołę życia

Obóz klas policyjnych i wojskowych w Bartkowej-Posadowej był okazją, by wyjść poza sferę komfortu, zmierzyć się z własnymi słabościami, odkryć w sobie mocne strony, przezwyciężyć trudności i uwierzyć w swoje możliwości.

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach pod okiem instruktorów i trenerów ćwiczyli musztrę, bieg na orientację, strzelanie, rozbrajanie ładunków wybuchowych, koordynację i równowagę na słupach, udzielanie pierwszej pomocy, sterowanie łodziami wiosłowymi, obsługę broni i wiele innych.


Pokonując własne słabości ćwiczyli silną wolę, wytrwałość, kondycję, umiejętność współpracy grupowej i działania pod wpływem stresu. Nauczyli się też pełnić wartę i zgłębili tajniki strzelectwa dynamicznego – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - W czasie pięciu dni przeszli szkołę życia, po której stali się silniejsi, bardziej zintegrowani i świadomi swoich sił i możliwości.


Uczniowie i nauczyciele dziękują opiekunom i instruktorom za zaangażowanie w organizację obozu: Aneta Hajduga, Elżbieta Gibas, Anna Sarecka, Stanisław Badowski, Grzegorz Kalina, Lucjan Kantor, Daniel Lesiewicz, Karol Tokarz, Mariusz Jop, Kamil Malicki oraz ratownikom Sądeckiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za profesjonalne zajęcia ratownicze.


Źródło: SPNS, fot. L. Kantor, A. Hajduga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować