Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

PWSZ podpisała porozumienie o współpracy z Klubem Aktywnych Mam i Fundacją Eagle-Orzeł Educational and Cultural Exchange, Inc.

PWSZ podpisała porozumienie o współpracy z Klubem Aktywnych Mam i Fundacją Eagle-Orzeł Educational and Cultural Exchange, Inc.

26 kwietnia br. Rektor PWSZ w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ podpisał trójstronne porozumienie ze Stowarzyszeniem Klub Aktywnych Mam w Nowym Sączu i Fundacją Eagle-Orzeł Educational and Cultural Exchange, Inc.

Porozumienie zostało zawarte na potrzeby organizacji zajęć językowych dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania omówiono możliwości realizacji wspólnych działań Uczelni, Stowarzyszenia i Fundacji.


Z ramienia Uczelni w spotkaniu uczestniczyli JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ i Prorektor ds. nauki i rozwoju dr Marek Reichel, a Stowarzyszenie reprezentowały: Małgorzata Szlag – Prezes Stowarzyszenia i Anna Rzepka – V-ce Prezes Stowarzyszenia.


Klub Aktywnych Mam to miejsce na realizowanie swoich pomysłów, pasji, dzielenie się swoimi doświadczeniami. Swoimi działaniami założycielki stowarzyszenia starają się udowadniać, że kobiety po zostaniu matkami, nie tracą nic ze swojej kreatywności, przebojowości, a przede wszystkim kobiecości! To również miejsce stworzone przez Mamy dla Mam. Celem jest integracja mam poprzez organizację ciekawych zajęć, warsztatów i wydarzeń w mieście.


Eagle-Orzeł Educational and Cultural Exchange, Inc. jest organizacją non-profit, której celem jest tworzenie i ułatwianie wymiany edukacyjnej i kulturalnej między Stanami Zjednoczonymi a Polską.


Fundacja, założona przez dwóch polsko-amerykańskich pedagogów, jej misja opiera się na przekonaniu, że interakcje między amerykańskimi i polskimi nauczycielami, artystami i uczniami oferują wzajemnie korzystne i wzbogacające doświadczenia. Takie spotkania dają obietnicę wzmocnienia wrażliwości międzykulturowej i globalnych kompetencji zaangażowanych osób.


Źródło: PWSZ

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować