Pogoda - Sądeckie.pl3

Dzisiaj jest: 03. 03. 2021
Do końca roku: 303 dniZakończył się nabór wniosków o przyznanie bonu dla osób samozatrudnionych - środki rozeszły się błyskawicznie

Zakończył się nabór wniosków o przyznanie bonu dla osób samozatrudnionych - środki rozeszły się błyskawicznie

Zakończył się nabór wniosków o przyznanie bonu dla osób samozatrudnionych w projekcie grantowym „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Przedsiębiorczości”. Olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że środki rozeszły się błyskawicznie!

W trwającym ponad dwie godziny naborze zarejestrowano łącznie 2 317 wniosków o wartości 20,8 mln zł. Zgodnie regulaminem udzielania grantów nabór miał być prowadzony do 10 września, jednakże został zamknięty w wyniku przekroczenia 130% alokacji w złożonych w odpowiedzi na nabór wnioskach.

W pierwszej części II etapu trwającej 1 min. 36 s. złożono 1 244 wnioski o wartości niemal 11,2 mln zł., co stanowi 70 % alokacji zaplanowanej na nabór.

W drugiej części naboru złożono w minutę 1 073 wnioski o wartości ponad 9,6 mln zł., co stanowi 60% alokacji.

Wszyscy wnioskodawcy otrzymali już e-mailowe powiadomienie o przyjęciu ich wniosków do oceny.

Nad bezpieczeństwem użytkowników składających wnioski czuwali informatycy, którzy na bieżąco monitorowali składanie dokumentów. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pracował, by nie powtórzyła się sytuacja z naboru do wielkopolskiej tarczy antykryzysowej. Służby informatycznie nie odnotowały ataków hakerskich lub botów.

Pomimo ogromnego zainteresowania tym konkursem (w pierwszym etapie naboru od 17.08 do 28.08 zarejestrowano prawie 10 tysięcy wniosków!), serwery Urzędu Marszałkowskiego wytrzymały i przyjęły, zgodnie z planem wnioski na 130% wygospodarowanych środków finansowych z RPO Województwa Małopolskiego. Co czwarty samozatrudniony złożył poprawnie wniosek i może otrzymać wsparcie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej!

Przypomnijmy, II etap naboru wniosków został podzielony na dwie części tj:

 - w pierwszej części przyjmowane były wnioski od godz. 12.00 do godz. 14.00 w dniu 31 sierpnia 2020 r. lub do wyczerpania 70% alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów
(w momencie gdy wartość złożonych wniosków wyczerpała 70 % alokacji, wówczas możliwość złożenia wniosku pojawiła się o godz. 14.00 w dniu 31 sierpnia 2020 r.),

- druga część rozpoczęła się o godz. 14.00 w dniu 31 sierpnia 2020 r. i trwała do momentu gdy wartość grantów w złożonych wnioskach przekroczyła 130% kwoty alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów.

Samorząd województwa małopolskiego od początku epidemii koronawirusa uruchomił w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej aż 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Zaangażowane zostały niebagatelne środki. W sumie to 1 miliard złotych na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

 

Źródło i fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować