Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

PWSZ: Startuje rozbudowa Domu Studenta

PWSZ: Startuje rozbudowa Domu Studenta

Kolejne plany inwestycyjne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wchodzą w etap realizacji. Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar podpisał 22 lipca umowę na nadbudowę czwartego piętra Domu Studenckiego.

Przetarg na kolejną ważną inwestycję wygrała firma Rem-Bud. W jej imieniu umowę na realizację podpisał prezes Krzysztof Kosal.Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, a ich finał przewidziany jest na 22 grudnia br. Kontrakt opiewa na kwotę 1,797 mln zł. Środki na tę inwestycję Uczelnia otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nadbudowa piętra Domu Studenta, to kolejna realizowana przez PWSZ inwestycja obok sztandarowej budowy nowego obiektu dla Instytutu Ekonomicznego, która ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku.


Po zakończeniu w Domu Studenta przybędzie 24 miejsca dla studentów.


Kolejne inwestycje

Warto nadmienić, że Uczelnia przygotowuje się do rozbudowy Instytutu Pedagogicznego, która przewidziana jest w pierwszym półroczu przyszłego roku.


W planach przewiduje się kolejną ważną inwestycję jaką będzie rozbudowa Instytutu Technicznego. Opracowano koncepcję, która ma zapewnić jak w przypadku Instytutu Ekonomicznego i Pedagogicznego studentom właściwych warunków do nauki, pracownikom prowadzenie zajęć i prac naukowo – badawczych, a także podniesieniu atrakcyjności oferty i bazy sądeckiej Uczelni.


Źródło: PWSZ

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować